SHAHAR PROKURORI ENERGIYA RESURSLARIDAN TO‘G‘RI FOYDALANISH YUZASIDAN JOYLARDA BO‘LDISHAHAR PROKURORI ENERGIYA RESURSLARIDAN TO‘G‘RI FOYDALANISH YUZASIDAN JOYLARDA BO‘LDI
Samarqand shahar prokurori Boburmirzo Oblaqulov va tuzilgan ishchi guruh tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 14 iyunidagi “Energiya resurslaridan foydalanish samaradorligini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi tegishli Qarori ijrosi bo‘yicha shahardagi yirik iste’molchilarda energiya resurslarini iqtisod qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarning holati ko‘zdan kechirildi.
Unga ko‘ra, Samarqand shahrining Lutfiy ko‘chasida joylashgan oshxonalar, mehmonxona hamda boshqa tadbirkorlik sub’yektlarida quyosh panellari, geliokollektorlar va boshqa tejamkor uskunalar o‘rnatish bo‘yicha tushuncha va energiya resurslarini iqtisod qilish bo‘yicha tavsiyalar berildi.